Hızlı Erişim

MÜZİK VE SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ

Flüt Dörtlüsü Öğretmenler Günü Konseri Gerçekleştirildi

29.11.2018 Üniversitemiz Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü tarafından Bölüm etkinliği kapsamında 26. 11. 2018 tarihinde “Flüt Dörtlüsü Öğretmenler Günü” Konseri gerçekleştirildi. 

Dr. Öğr. Üyesi Bahar Sarıboğa tarafından hazırlanan ve Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Konser Salonu’nda gerçekleştirilen konsere, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Flüt dörtlüsü; birinci flüt Dr. Öğr. Üyesi Bahar Sarıboğa, ikinci flüt Müzik Öğretmeni Kevser Taştemel, üçüncü flüt Müzik Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencisi Damla Ekiz, dördüncü flüt Müzik Bölümü lisans 4. Sınıf öğrencisi Çiğdem Sağlam' dan oluşmuştur. 

Konser Programında, flüt dörtlüsü ilk olarak Vivaldi, Boccherini, Mozart, Dvorak, Schubert, Bizet, Debusyy,  Joplin gibi klasik müzik bestecilerinin eserlerini seslendirdi.

Flüt dörtlüsü daha sonra Türk Müziği Bölümü lisans 2. Sınıf Öğrencisi Semiha Tanrıverdioğlu ve Müzik Bölümü lisans 4. Sınıf Öğrencisi Sevde Başaran’ın solistliğini yaptıkları Türk Halk Ezgilerine eşlik etti. Konser, Müzik bölümü 2. Sınıf öğrencilerinin  “Öğretmen Marşı”nı seslendirmesiyle son buldu. 


Eklenme Tarihi : 30-11-2018 12:17:41