E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
MÜZİK VE SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ
Anasayfa

Basında Fakültemiz

Fakültemiz Dekanlığına Prof. Sabri YENER Atandı

05.07.2012 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş ve 05.08.2012 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş olan fakültemizin; 08.11.2012 tarihinden itibaren kurucu dekanlığını vekâleten yapan Prof. Sabri YENER, 14.11.2013 tarihinde de asaleten atanmıştır.

 

Doç. Dr. Vasıf HASANOĞLU ODÜ'de Piyano Resitali Gerçekleştirdi

26.12.2013

 

Üniversitemiz Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuarı İşbirliği ile üniversitemiz Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Çok Amaçlı Salonu'nda Müzik ve Sahne Sanatları Fakülte'miz Öğretim Üyesi ve Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Vasıf HASANOĞLU tarafından piyano resitali gerçekleştirildi.

 

"Azerbaycan Kıymetli Sanatçısı" unvanına layık görülmüş ve sanat hayatı boyunca solo, oda müziği, orkestra ile orkestra şefi olarak birçok başarılı konserler vermiş olan Doç. Dr. Vasıf HASANOĞLU, konuklara C. Gadjiyev, J. Haydn, F. Chopin, L. Van Beethoven, J. S. Bach-Marcello, T. Kuliyev'den eserleri icra ederek salonu dolduran müzikseverlerden büyük alkış aldı.

 

Resitale Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, İl Emniyet Müdürü Hakan KIRMACI, ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Ali BAYHAN, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet ERGİN, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER, her iki üniversitenin akademisyenleri, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, resital sonrasında kulakların pasını silen müzik ziyafeti dolayısıyla Müzik ve Sahne Sanatları Fakültemiz Öğretim Üyesi ve Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Vasıf HASANOĞLU'na plaket ve çiçeklerini takdim ederek teşekkür etti.

 

ODÜ BASIN

 

 

 

 

 

 

TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Tuğrul ŞAN Fakültemizde Öğrencilerle Buluştu

25.12.2013

 

Üniversitemiz Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından organize edilen "Her Hafta Bir Halk Sanatçısı" etkinliği kapsamında ilki gerçekleştirilen söyleşide, Ordulu TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Tuğrul ŞAN yer aldı.

 

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi koro sınıfında gerçekleştirilen, öğrencilerimiz tarafından ilgiyle karşılanan ve soru-cevap şeklinde gelişen söyleşide, yöresel gururumuz Tuğrul ŞAN, öğrencilerin gelecekle ve müzik-sanat kariyerleriyle ilgili kafalarına takılan sorulara cevap verdi.

 

Söyleşiye Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER ev sahipliği yaparken, çok sayıda akademisyen ve öğrenci de etkinlikte hazır bulundu.

 

İlk defa mezun verecek olan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencilerine, "Gönül Vurgun Yedi Perişan Halim", "Sinemde Gizli Yaralar Dinmez Leyla'm Olmayınca" ve "Ahu Gözlüm Tut Elimden" adlı türkülerle seslenen Tuğrul ŞAN' a, söyleşi sonunda Prof. Sabri YENER, çiçek takdim ederek güzel sohbeti ve nefis türküleri dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

ODÜ BASIN

 

 

 

 

KEMAN RESİTALİ

Müzik bölümümüz öğretim elemanlarından Arş Gör. Gonca Görsev ve Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinden Doç. Vasıf Hasanoğlu, fakültemiz çok amaçlı salonunda birlikte keman resitali programı sundular.

Konseri başta Dekanımız Prof. Sabri Yener olmak üzere, bütün akademik kadro ve fakültemiz öğrencileri büyük bir zevkle dinledi.

Konser programında, çeşitli dönemlerden bestecilere yer verildi. Sırasıyla;

J.S. Bach

L. Van Beethoven

Bela Bartok'tan seçkin eserlere yer verilen resital, büyük beğeni topladı.

 

 

FAKÜLTEMİZ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Görkemli Bir Konser Verdi 

 

08.05.2013

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü tarafından düzenlenen “Türk Sanat Müziği Konseri” Tıp Fakültesi Morfoloji Binası çok amaçlı konferans salonunda gerçekleştirildi.Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER’in ev sahipliği yaptığı konsere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri YILMAZ, Eğitim Fak. Dekanı Prof. Dr. Metin KARA, daire müdürleri, ODÜ’lü Akademisyenler, İdari Personel ve Öğrenciler katıldı.Programın solistleri Tayfun TEKNECİ, Bahar ÇALIK, Aylin Tuğçe KIRBAŞ, Doç. Dr. Serhat YENER, Melike YILMAZ, Meltem YÜKSEL ve koristler farklı bestecilerimizden seslendirdikleri şarkılarla mükemmel bir performans sergilediler.Pek çok sevilen eserin Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencileri tarafından seslendirildiği gecede Koro Şefi Doç. Dr. Serhat YENER’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri YILMAZ tarafından, saz ekibinde yer alarak konsere destek veren Öğr. Gör. Ercan DURMAZ, konserin tonmaisterliğini yapan Öğr. Gör. Serdar ÖZDOĞAN’a da Dekan Prof. Sabri YENER tarafından teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.  Türk Sanat Müziği konseri İletişim ve Uygulama Merkezi (ODİMER) ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı işbirliği ile Doç. Dr. Mehmet YILMAZ yönetiminde üniversitemiz web sayfasından da canlı olarak yayınlandı.Konserin sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri YILMAZ kusursuz bir ekip çalışması ile kulakların pasını silen ODÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Türk Sanat Müziği Topluğuna ithafen yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:“Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz ODÜ Geleneksel Bahar Konserleri kapsamında üniversitemiz Türk Sanat Müziği Topluluğu ile bir arada olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki sanatla damarları yıkanmış toplumlar daha üstün medeniyetler arasında yer almaktadır. Bu anlamda sanatla ve sanatsal değerlerle üniversitemizi ve Ordumuzu buluşturma anlamında üzerine düşen görevi şevkle ve başarı ile yerine getiren, bizleri böyle kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir gecede bir arada buluşturan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültemizin değerli öğretim elemanlarına ve öğrencilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca sanatçının sermayesi alkıştır mantığı ile bu salonu dolduran ve bu yoğun ilgi ile bizleri onurlandıran, coşkulu alkışları ile salona renk, sanatçılara enerji katan siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyor, sanatla tüm damarlarınızın yıkanması dileklerimle, bir dahaki konserde tekrar buluşmak üzere saygılarımı sunuyorum”

 

ODÜ BASIN 

 

FAKÜLTEMİZ TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ

 Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi "Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri" Dinleyenleri Büyüledi


18.04.2013

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü tarafından düzenlenen “Türk Halk Müziği Konseri” Tıp Fakültesi Morfoloji Binası çok amaçlı konferans salonunda gerçekleştirildi.

ODÜ’lü akademisyen, idari personel ve öğrenciler ile Ordulu bürokratlar, daire müdürleri ve Ordu halkının yoğun ilgi gösterdiği konsere ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN ile Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER ev sahipliği yaptı.

İki bölümden oluşan konserde, öğrenciler ve öğretim elemanları tarafından seslendirilen eserler seyirciler tarafından coşku ile alkışlandı.

Konserde semah havasında seslendirilen ve üst düzeyde bir enstrüman ve koro icrası gerektiren eserlerden özellikle “Yüce dağ başında bir koyun meler” adlı semah havası ve “Haydar Haydar” adlı eserlerin mükemmel bir performans ile seslendirilmesi, dinleyiciler tarafından hayranlıkla karşılandı.

Programın solistleri Ünal SOFUOĞLU, Melike YILMAZ, Tayfun TEKNECİ, Murat BERGAL ve kemençede Fikri KAYSAL çeşitli yörelerden seslendirdikleri türkülerle mükemmel performans sergilediler.

Konserin finali Ordu türkülerinin coşkulu seslendirilişi ile yapıldı.

Pek çok sevilen türkünün Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencileri tarafından seslendirildiği gecede Koro Şefi Arş. Gör. Ahmet Serdar YENER’e Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ tarafından; gecede çalgı grubunda yer alarak başarılı bir ekip çalışması sergileyen öğretim görevlileri Emre ŞİMŞEK, Ercan DURMAZ, Timur EŞİGÜL ve Aytunç AYDIN’a da Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN ve Dekan Prof. Sabri YENER tarafından teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.  

Konserin sonunda Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ kusursuz bir ekip çalışması ile kulakların pasını silen ODÜ Türk Halk Müziği topluğuna ithafen yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ODÜ Geleneksel Bahar Konserleri kapsamında üniversitemiz Türk Halk Müziği Topluluğu ile bir arada olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Öncelikle bu salonu dolduran ve bu yoğun ilgi ile bizleri onurlandıran, coşkulu alkışları ile salona renk, sanatçılara enerji katan siz değerli katılımcılarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 3 yıl gibi kısa bir sürede Devlet Konservatuarı ile Güzel Sanatlar Fakültesinin ilgili bölümlerinin bir çatı altında toplanması suretiyle kurulmuş olan, eşsiz türküleri ile bizleri coşku seline dâhil eden ve bu salonda buluşturan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültemizin değerli öğretim elemanlarına da teşekkürlerimi sunuyorum. Kıvançla belirtiyorum ki iki farklı sanat dalında iki farklı fakülteye sahip ODÜ, sanatsal ve bilimsel çalışmalarını hız kesmeden sürdürecektir. Hepimiz biliyoruz ki sanatla damarları yıkanmış toplumlar daha üstün medeniyetler arasında yer almaktadır. İnsanın ruhuna enerji, bedenine güç katan sanatla tüm damarlarınızın yıkanması dileklerimle, bir dahaki konserde tekrar buluşmak üzere hepinize saygılar sunuyorum”

ODÜ BASIN

 

 

 

 

 

FAKÜLTEMİZ ÇOK SESLİ KORO VE SOLO KONSERİ

Fakültemiz İlk Konserini Düzenledi

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü tarafından düzenlenen ve Fakültenin ilk konseri olan “ Çok Sesli Koro ve Solo Konseri” Tıp Fakültesi Morfoloji Binası çok amaçlı konferans salonunda gerçekleştirildi.

ODÜ’lü akademisyen, idari personel ve öğrenciler ile Ordulu bürokratlar, daire müdürleri ve Ordu halkının yoğun ilgi gösterdiği konsere ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN ile Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER ev sahipliği yaptı.

“Az söz, çok müzik” sloganı ile tek oturumda üç bölümden oluşan konserde, öğrenciler ve öğretim elemanları tarafından seslendirilen eserler seyirciler tarafından coşku ile alkışlandı.

Solo ve koro olmak üzere sevilen pek çok eserin Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencileri tarafından seslendirildiği gecede, Koro Şefi Yrd. Doç. Dr. Köksal APAYDIN’a ve Öğr. Gör. Sercan ÖZKELEŞ’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN ve Dekan Prof. Sabri YENER tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Konser sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN tarafından gerçekleştirilen konuşmada;

 “Bu büyük sevgi seli ve coşku içerisinde insan ne konuşacağını da unutuyor. Üniversitemiz Bahar Konserleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizin bu yıl birincisi olan, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin birlikte seslendirdiği “Çok Sesli Koro ve Solo Konseri”ne göstermiş olduğunuz yoğun ilgi dolayısı ile tüm katılımcılara sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu coşku selinde en büyük pay, bu değerli konseri bizler ile buluşturan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültemizin değerli öğretim elemanları ve öğrencilerinindir, onlara sonsuz teşekkür ediyorum. Daha önceki konserlerimizde de belirttiğimiz gibi aslında bu öğrencilerimizin hepsi farklı sınıflardan ama bu sahnede sundukları müziğin kalitesi ile hepsi birinci sınıf, bu anlamda başarılarından dolayı hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum ve bu ayın 17’sinde Türk Halk Müziği Konseri ile devamı gelecek olan Bahar Konserlerimizde bu ilgiyi tekrar göstermeniz dileklerimle hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER ise duygularını, sıcak kalpleri, coşkulu alkışları ile salona renk, sanatçılara enerji katan dinleyicilere teşekkürlerini sunarak ifade etti. Üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde ODÜ’ye iki ayrı sanat dalında fakülte kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin ilk konserinde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Prof. Sabri YENER, Fakültenin kuruluşuna ilişkin olarak da şu bilgilere yer verdi: "05.07.2012 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi üniversitemizde daha önceden kurulmuş olan Devlet Konservatuarı ile Güzel Sanatlar Fakültesi'nin ilgili bölümlerinin bir çatı altında toplanması sureti ile kurulmuş yeni bir fakültedir. Bu yapılanmada desteğini eksik etmeyen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ'a ve ODÜ Senatosu üyelerine, alt yapıyı oluşturan Devlet Konservatvuarı ile Güzel Sanatlar Fakültesi‘nin yöneticileriyle öğretim elemanlarına teşekkür ediyorum. Artık Ordu Üniversitesi sanat alanında iki fakülteye sahip olmuştur. Güzel Sanatlar Fakültesi plastik sanatlar, tasarım ve mimarlık alanlarında, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ise müzik ve sahne sanatları alanında eğitim-öğretim ile bilimsel ve sanatsal çalışmalarını sürdürecektir. Konser etkinliklerimiz de belirli aralıklarla devam edecektir. Bu konserin hazırlanmasında emeği geçen tüm akademik ve idari personelimiz ile sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum".

Gecenin sonunda dinleyicilere de seslenen Dekan Prof. Sabri, YENER “Katılımınız ile bizleri onurlandıran, destekleyen ve Ordu ilimizin sanat hayatına gönülleriyle katkı sağlayan siz değerli dinleyicilerimize candan sevgiler ve saygılar sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

27 MART DÜNYA TİYATRO GÜNÜ

27 Mart, 1948 yılında kurulan Uluslararası Tiyatro Enstitüsü tarafından 1961 yılında alınan bir kararla, Dünya Tiyatro Günü olarak kabul edilen bu gün, Fakültemiz, Sahne Sanatları Bölümü, Tiyatro Ana Sanat Dalı akademik personellerimizden  Öğr. Gör. Hakan ALKAN, Öğr. Gör. V. Yasin AKYÜZ, Öğr. Gör. Züleyha ÇUBUK, ve Öğr. Elm. Manolya KUL tarafından düzenlenen gösteri ile kutlandı.

Program,  Öğr. Elm. Manolya KUL tarafından hazırlanan "dans" gösterisiyle başlayıp, Öğr. Gör. Züleyha ÇUBUK tarafından hazırlanan "doğaçlama"  gösterisi ile devam etti.

Etkinliği, Fakültemiz Dekanı Prof. Sabri YENER, üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrenciler yoğun bir ilgi ile karşıladı.

Yarım dönem önce  ilk öğrencilerini alarak, Ordu'da tiyatro sanatı ve tiyatro eğitimine büyük bir ivme kazandıran Tiyatro Ana Sanat Dalı, üniversitemizin genç, çağdaş, dinamik ve sanatsal yüzünü yansıttığını gösterdi.

Bu sanatsal şölen ile, kültürel gelişimin ve toplumsal kalkınmanın mihenk taşlarından olan tiyatronun gelişmesine ve sevdirilmesine katkıda bulunan değerli tiyatrocularımızın, tiyatro eğitimcilerimizin, tiyatronun kitlelere sunulmasında çaba sarf eden tüm sanatçılarımızın, sahne emektarlarımızın ve tiyatroseverlerin "27 Mart Dünya Tiyatro Günü"nü kutlandı.

 

 

 

 Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi THM Akademik Çalgı Topluluğu" İlk Konserini Gerçekleştirdi

 

13.03.2014

Ordu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Müzik Kulübü tarafından düzenlenen Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi "Türk Halk Müziği Akademik Çalgı Topluluğu"nun ilk konseri, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER'in ev sahipliğinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

ODÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu'nda gerçekleşen konsere Ordu Valisi Kenan ÇİFTÇİ, Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpay HAKTANIR, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Orhan BAŞ, ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Özgür ENGİNYURT, Ordu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hasan ÖZTÜRK, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Bu yıl içerisinde oluşturulan "THM Akademik Çalgı Topluluğu", Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi akademisyenlerinden Öğr. Gör. Emre Şimşek, Öğr. Gör. Ercan DURMAZ, Öğr. Gör. Aytunç AYDIN, Öğr. Gör. Timur EŞİGÜL, Arş. Gör. Ahmet Serdar YENER ve öğrenci Ercan DURMUŞ muhteşem bir müzik ziyafeti verdi.

Kültürümüzün önemli bir kolu olan Türk halk müziğinin icra edildiği konserde kaval, kemane, bağlama-cura, bağlama-divan, bağlama ve bendir gibi enstrümanlar çalındı.

Sunuculuğunu Tiyatro Bölümü öğrencisi Duygu BAŞARA’nın yaptığı konser Sivas yöresinden Abdurrahman Halayı ile başladı. Topluluk buna bağlı olarak Uşak Gelin Alma Havasını bütün güzelliği ile seslendirdi. İşi bilenlere daha başlangıçta “İşte böyle” dedirten müthiş bir yorum örneği sergileyen genç akademisyenler zaman zaman da solo icralara yer verdiler. İlk solist Öğr. Gör. Ercan DURMAZ Kırşehir yöresinden büyük üstat Neşet ERTAŞ’tan alınan “Başım Alıp Çıksam Bir Yüce Dağa” sözleriyle başlayan bozlak havası ile Keskin yöresinden “Sürüler içinde Sürmeli Koyun” türküsünü kendine özgü yorumu ve yumuşak sesi ile çalıp söyledi. Ardından Öğr. Gör Timur EŞİGÜL “Sevda Gitmiyor Serde” türküsünü kabak kemene ile çalıp söyledi. Öğr. Gör. Aytunç AYDIN’ın kaval ile seslendirdiği Karakoyun ezgisi salonda adeta nefes almadan dinlendi. Topluluk sanatçılarınca birlikte seslendirilen, Doç. Dr. Can KARAHA’ın bağlamanın otantik yapısına uygun olarak düzenlediği “Daldalan” ezgisi konsere ayrıcalıklı bir özellik kattı. Yine topluluk tarafından seslendirilen “Kaytağı” adlı Azeri ezgisi genç akademisyenlerin yüksek performanslarının bir göstergesi oldu. Öğr. Gör. Emre ŞİMŞEK’in Bağlamasıyla büyük bir ustalıkla seslendirdiği “Kocaoğlan Zeybeği” dinlemeye değerdi. “Topluluk tarafından seslendirilen “Yağcılar Zeybeği”nde tezene dokunuşlarından nüanslara kadar bütün incelikleriyle birlikte seslendirmenin lezzeti her yönüyle hissedildi. Arş. Gör. Ahmet Serdar YENER “Üç Güzel Oturmuş İskambil Oynar” adlı Kastamonu türküsü ile “Ben Yarime Ismarladım Bir Altın Tarak” adlı Konya türkülerini mükemmel sesi ve bağlaması ile ustaca seslendirdi. Konser topluluk tarafından seslendirilen “Safranbolu Kaşık Havası”, “Gıcır Gıcır Gelir Yarin Kağnısı” ve “Anan Var midur” adlı ezgilerle sona erdi.

Vali Kenan ÇİFTÇİ, Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ ve Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER'in program sonunda "THM Akademik Çalgı Topluluğu" üyelerine teşekkür belgesi ve çiçek takdim etmesiyle konser sona erdi.

ODÜ BASIN

 

27 MART DÜNYA TİYATRO GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı öğrencileri 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla tiyatro etkinliği gerçekleştirdi. Bir şölen havasında geçen tiyatro gecesi, Öğr. Gör. V. Yasin Akyüz’ün yazdığı ve Arş. Gör. Hasan İrfan Buzcu ile birlikte yönettiği Zamanın Dehlizinde Bir Kurşun adlı oyunla başladı. Kokteyl ve müzik dinletisinin ardından yakın tarihte yitirdiğimiz Türk Tiyatrosu’nun usta kalemi Güngör Dilmen’in yazdığı ve Öğr. Gör. Züleyha Çubuk’un yönettiği Canlı Maymun Lokantası adlı oyunla devam etti. Her iki oyunun da büyük beğeni topladığı geceye, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Yılmaz, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kara, diğer protokol mensupları, akademik ve idari personel, üniversite öğrencileri, basın mensupları ve Ordulu sanatseverler katıldı. Tiyatro Anasanat Dalı öğrencilerinin ilk kez seyirci karşısına çıktığı bu etkinlikte görev alan öğrenciler ve rol dağılımları şöyle gerçekleşti:

Zamanın Dehlizinde Bir Kurşun

Görev Dağılımı

 

Yazan: Öğr. Gör.V. Yasin AKYÜZ

Yöneten: Öğr. Gör.V. Yasin AKYÜZ – Arş. Gör. H. İrfan BUZCU

Yönetmen Yardımcısı: Özge Elif YEŞİLYURT

Sahne Amiri: Abdülhamit MUTLU

Reji Asistanı: Sılacan BUDAK

Işık Kumanda: Burak ÇİÇEK, B. Cihat AYGEN

Efekt: Erdem ŞENSES

Suflöz: Cansunur ŞİMŞEK

Oyuncular: Özge Elif YEŞİLYURT, Abdülhamit MUTLU, H. İbrahim KAÇMAZ, F. Evren DALKIRAN, Melisa DÜLGER, Duygu BAŞARAN

 

Canlı Maymun Lokantası

Görev Dağılımı

Yazan: Güngör DİLMEN

Yöneten: Öğr. Gör. Züleyha ÇUBUK,

Yönetmen Yardımcısı: Melisa DÜLGER

Müzik: Öğr. Gör. Sercan ÖZKELEŞ

Dekor-Aksesuar Tasarım ve uygulama: Cihan ATAŞ

Kostüm Tasarım ve Uygulama: Mehtap Mihriban YUVA

Afiş Tasarım ve Uygulama: Gürkan ATAKAN

Oynayanlar:

Hasan Çağrı İLİKOĞLU

Melisa DÜLGER

Burak ÇAĞLAR

Berna ÖZCAN

Fatih Evren DALKIRAN

Halil İbrahim KAÇMAZ

Duygu BAŞARA

 

Teknik Ekip:

Işık Kumanda: Salih ER

Dekor Sorumlusu: Ogün KILIÇ

Kostüm-Aksesuar-Makyaj Sorumlusu: Nilhan Nimet ÖĞÜTÇEN

Efekt: Efecan BAŞTÜRK

Suflöz: Elif Ayça AKSU

 

 

 

 

Fakültemiz Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri

 

04.04.2014

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından düzenlenen “Türk Halk Müziği Konseri” Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER ‘in ev sahipliği yaptığı konsere Ordu Valisi Kenan ÇİFTÇİ, ODÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Ali BAYHAN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri YILMAZ ve Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Metin KARA, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan KARADENİZ, BESYO Müdürü Prof. Dr. Ceyhan TARAKÇIOĞLU, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan GÜLDEREN, protokol mensupları, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı.

Öğr. Gör. Emre ŞİMŞEK’in yönettiği, koro ve solo halinde sunulan konserde; bağlamalarda Arş. Gör. Ahmet Serdar YENER, bağlama ve kemanda Öğr. Gör. Ercan DURMAZ, kavalda Öğr. Gör. Aytunç AYDIN, ve kabak kemanede Öğr. Gör. Timur EŞİGÜL ile öğrencilerden oluşan saz ekibinin yanı sıra yine öğrencilerden oluşan 62 kişilik koro izleyenlere dolu dolu bir müzik ziyafeti verdi.

Solistler Melike YILMAZ, Fatime Berrin ERBAŞARAN, Abidin KAYA, Murat BERGAL, Ünal SOFUOĞLU, Büşra YAZICIOĞLU, Gökçe BOZKURT, Tayfun TEKNECİ ve Ezgi Dilşad İPEK seslendirdikleri türkü ve uzun havalarla dinleyicilerin büyük takdirini kazandı. Konserin birinci bölümünde, "Gökyüzünde Bölük Bölük Durnalar, Ah Yine Akşam Oldu, Çıkayım Gideyim Urum Eline, Gine Yeşillendi Germir Bağları, Ayağına Giyer Üç Güllü Çorap, Kan Ağlıyor Erzincan Dağları, Atma Türkü, Pınarın Başında Ben Gördüm Onu, Zeytin Yaprağı Yeşil" isimli türküler icra edilirken, ikinci bölümde, "Salındı Bahçeye Girdi, Böyle İkrar İlen, Söylenir Gezersin De Yaban Ellerde, Yürü Güzel Yürü Yolundan Kalma, Oğlan Kolunu Sallama, Yare Söyleme, Şu Dağların Yükseğine Erseler, Alim Gitme Pazara, Şu Samsun'un Evleri, Şekeroğlan" gibi dinleyenlerin beğenisine sunulan pek çok yöreden türkü, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Konserin sonunda koro şefi Öğr. Gör. Emre ŞİMŞEK’e Ordu Valisi Kenan ÇİFTÇİ, saz grubu adına Arş. Gör. Ahmet Serdar YENER’e Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Ali BAYHAN, Öğr. Gör. Aytunç AYDIN ve Öğr. Gör. Timur EŞİGÜL’e Rektör Yrd. Prof. Dr. Zeki BOSTAN, Öğr. Gör. Ercan DURMAZ’a Rektör Yrd. Nuri YILMAZ ve konserin Tonmaister'liğini yapan Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğr. Gör. Serdar ÖZDOĞAN’a Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER tarafından çicek ve teşekkür belgeleri takdim edilmesiyle konser sona erdi.

ODÜ BASIN

 

 

 

 

ODÜ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ

 

 

30.04.2014

Üniversitemiz Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonunda Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleşti.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER'in şefliğini yaptığı konsere Ordu Valisi Kenan ÇİFTÇİ, ODÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri YILMAZ ve Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Yakup KAPTAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan GÜLDEREN, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve basın mensupları katıldı.

Solo ve koro şeklinde gerçekleşen ve 2 bölümden oluşan konserin birinci bölümünde "Yine Neşe-i Muhabbet, Şu Karşıki Dağda Bir Yeşil Çadır, Kader Kime Şikayet Edeyim Seni Bilemem, Yeşil Gözlerini Ufkuma Ger ki, Yıllar Ne Çabuk Geçti, Sen Hep Beni Mazideki Halimle Tanırsın, Gönül Penceresinden Ansızın Bakıp Geçtin, Bir Gün Karşılaşırsak Ayrıldığımız Yerde, Erkilet Güzeli Bağlar Bozulur" adlı eserler icra edildi. Meltem YÜKSEL, Emirhan SOYTÜRK, Tayfun TEKNECİOĞLU, Melike YILMAZ konserde Solist olarak görev alırken Kanun Ney Taksiminİ Mustafa Ensar USTA ile Şevki DEMİR, Keman Taksiminİ Berkan SARIYAR ve Ud Taksiminİ de Levent ÖZSOY icra etti.

Konserin ikinci bölümünde "Neva Kar, Vatan" adlı parçalar büyük bir başarıyla yorumlanırken "Hayal Deryası, Yanık Ömer, Bülbül Olsam Konabilsem Dallere, Benliyi Aldım Kaçaktan, Kara Bulutları Kaldır Aradan" eserleri de seyirciler tarafından büyük bir beğeni topladı.

TV52 tarafından canlı olarak yayınlanan ve Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER'in ev sahipliğinde gerçekleşen Türk Sanat Müziği Konseri'nde Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencilerinden oluşan 74 kişilik koroya Öğr. Gör. Ercan DURMAZ, Öğr. Gör. Adem KILIÇ, Öğr. Gör. Emre ŞİMŞEK, Arş. Gör. A. Serdar YENER ve öğrencilerden oluşan 23 kişilik saz ekibi eşlik etti.

Konserin ardından Ordu Valisi Kenan ÇİFTÇİ, TSM Topluluğunun şefliğini yapan Dekan Prof. Sabri YENER'e gerçekleştirdikleri performansları dolayısıyla tebrik ederek çiçek takdiminde bulundu.

ODÜ BASIN

 

 

 

ODÜ'den Çok Sesli Koro ve Solo Müzik Ziyafeti


17.04.2014

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından ODÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu'nda "Çok Sesli Koro ve Solo Konseri" gerçekleştirildi.

Üç Bölümden oluşan konsere Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri YILMAZ, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER, birçok akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci, davetli ve basın mensubu katıldı.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER'in ev sahipliği yaptığı Yrd. Doç. Dr. Köksal APAYDINLI'nın yönettiği konserin birinci bölümünde Lisans 2. sınıf öğrencilerinden oluşan koro; piyanoda Öğr. Gör. Sercan ÖZKELEŞ, kemanlarda Öğr. Gör. Ercan DURMAZ, Arş. Gör. Gonca GÖRSEV, viyolonselde Öğr. Gör. Adem KILIÇ  eşliğinde Ömür de Çiçek Gibi, Dindirin, Laçin, Entarisi Ala Benziyor parçalarıyla konserin açılışını yaptılar.

Konserin ikinci bölümünde ise Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 2. sınıf öğrencileri tarafından solo çalışmalar gerçekleştirilerek Bach, Bononcini, Seitz, Mendelsohnn, Piazzola, Marcello, Chopin'den yapıtlar, Anadolu Türküleri keman ve piyano eşliğinde söylenerek dinleyenlere müzik ziyafeti sunuldu.

Konserin üçüncü ve son bölümünde ise Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. Sınıf ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan koro sahneye çıkarak Yrd. Doç. Dr. Köksal APAYDINLI'nın şefliğinde; Verdi, Lechner, Mozart, Schubert gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin yapıtlarını yer yer piyano eşliğinde seslendirdiler.

Soprano, Alto, Tenor, Bas gruplarından oluşan koroda yaklaşık 100'e yakın lisans öğrencisi görev alarak dinleyenlere Çok Sesli Koro ve Solo müzik keyfini yaşattılar.

ODÜ BASIN

  

  

ODÜ'de Klasik Müzik Şöleni


  

11.04.2014

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ile Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları, ODÜ Morfoloji Binası Konferans Salonu'nda "Klasik Müzik Konseri" gerçekleştirdi.

Konsere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Ali BAYHAN, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER, her iki üniversiteden akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı.

ODÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER'in ev sahipliği yaptığı "Klasik Müzik Konseri"ne, sanat hayatı boyunca birçok başarılı konserler vermiş ve "Azerbaycan Kıymetli Sanatçısı" unvanına layık görülmüş olan Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Vasıf HASANOĞLU piyanosuyla eşlik etti.

Farklı enstrümanlarıyla konserde yer alan akademisyenlerden; Yrd. Doç. Dr. Köksal APAYDINLI(Piyano), Yrd. Doç. Dr. Meyser KAYA (Tar), Öğr. Gör. Bilal DİZDAR (Bağlama), Öğr. Gör. Aytunç Aydın (Kaval), Öğr. Gör. Sercan ÖZKELEŞ (Piyano), Öğr. Gör. Bahar ADIGÜZEL (Gitar), Öğr. Gör. Betül YETKİN GÜLMEZ (Keman), Öğr. Gör. Adem KILIÇ (Viyolansel), Arş. Gör. Gonca GÖRSEV (Keman) izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Bach, Schubert, Aşık Veysel, Mozart, Beethoven, Haydn, ve Vivaldi başta olmak üzere pek çok önemli bestecinin eserleri Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ile Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları tarafından icra edilerek salonu dolduran izleyicilerden büyük beğeni topladı.

ODÜ BASIN

 

 FAKÜLTEMİZ BİNASININ YAPIMI İÇİN İLK ADIM ATILDI

 

 Üniversitemiz merkez (Cumhuriyet) yerleşkesinin girişinde ve en güzel yerinde yapım projesi ve ihalesi tamamlanan Müzik ve sahne Sanatları Fakültesi yapımı için ilk adım 5 Mart 2014 Çarşamba günü, saat 16:30’da atıldı.

            Yapılan mütevazı törende Fakülte binasının hayırlara vesile olması temennisiyle yapımcı firma yetkililerince kurban kesilip dua okunduktan sonra toprağa ilk kepçe vuruldu.

            Törende Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Zeki BOSTAN, Prof. Dr. A. Ali BAYHAN, Fakültemiz Dekanı Prof. Sabri YENER, diğer fakültelerin Dekanları, enstitü ve yüksek okul Müdürleri, Üniversitemiz genel Sekreteri, akademik ve idari personel ile Fakültemiz öğrencileri hazır bulundular.

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı