Hızlı Erişim

MÜZİK VE SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ

Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri Gerçekleştirildi

Fakültemiz öğretim elemanları ve öğrencilerinden oluşan “Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri” gerçekleştirildi.

Morfoloji Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Fakültemiz Dekanı Prof. Sabri Yener, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Koro şefliğini Fakültemiz öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Ahmet Serdar Yener’in yaptığı konserde Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından “Akşam Oldu Gün Dayanmaz, Gesi Bağları, Dirmilcik’ten Gider Yaylanın Yolu, Al Yazmamı Düreyim, Gel Ey Gönül, Hakikat Bir Gizli Sırdır, Ey Erenler Akıl Fikir Eyleyin, Vay Gözünü Sevdiğimin Dünyası, Asbap Serdim Sicime, Ah Tren Kara Tren, Keskin Halayı, Helkemi Suya Daldırdım, Irmak Kenarında Bir Kuru Meşe, Kandilli Yazma, Yürü Güzel Yürü Saçın Sürünsün, 66 Gaydesi, Mektebin Bacaları, Kaymakam Havası, Demokrat Havası, Ağasar Dereleri, Kerez Çiçek Açayi, Oynayın Kız Oynayın” eserleri icra edildi. 

Konser sonrası konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Bu akşam harika bir akşam oldu. Üniversitemizin tüm birimleri güzel faaliyetler yapıyorlar. Sağlık, Fen ve Sosyal Bilimler alanında Üniversitemiz her geçen gün çıtasını daha da yükseltiyor. Bu akşam da Müzik ve Sahne Sanatları Fakültemiz bunun bir örneğini sergiledi. Ben başta Müzik ve sahne Sanatları Fakültesi Dekanımız Prof. Sabri Yener olmak üzere bizlere bu güzel akşamı yaşatan Türk Halk Müziği Topluluğunda yer alan öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, teşriflerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Program, Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın Arş. Gör. Dr. Ahmet Serdar Yener’e çiçek takdiminin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.


Eklenme Tarihi : 23-05-2022 13:46:36